Teslimat Şartları

Fenomen Çikolata aracılığı ile vermiş olduğunuz hediye ve çikolata siparişlerinizde, teslimatın aynı gün yapılabilmesi için siparişinizi en geç saat 13:00’a kadar vermeniz gerekmektedir.

Vermiş olduğunuz hediye ve çikolata siparişinin teslimatı esnasında, alıcı olarak belirtmiş olduğuz kişinin teslimat adresinde bulunmaması durumunda,  hediye ve çikolata teslimatı;  apartmanlarda yan komşu daireye ya da apartman görevlisine, sitelerde site güvenlik görevlisine, hastanelerde resepsiyon görevlisine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, askeri hastane ve kurumlarda nöbetçi subay ya da erlere teslim edilmektedir.

Özel günlerde (yılbaşı, sevgililer günü,  öğretmenler günü, anneler günü v.b)  hediye ve çikolata gönderimlerinin yoğunluğu sebebiyle hediye ve çikolata siparişlerinizin teslimatında saat garantisi verilememektedir. Siparişleriniz belirttiğiniz günde yapılmakta ancak saatte gecikme yaşanabilmektedir.  

Siparişleriniz esnasında gönderenin adını saklı tutmak istemeniz durumunda, gönderim yaptığınız ürünün kabul edilmemesinden ve teslim alınmamasından Fenomen Çikolata sorumlu değildir. Bu gibi bir durum yaşandığında,  hediye ve çikolata gönderim yapılan dağıtım kanalımıza geri gelecektir. İki iş günü içerisinde çiçeğinizi dilerseniz dağıtım kanalımızdan kendiniz teslim alabilir ya da farklı bir adrese gönderimini talep edebilirsiniz. Farklı bir adrese gönderimi tercih etmeniz durumunda ek ücret talep edilecektir.

Verdiğiniz siparişin gönderim yapılacağı adreste herhangi bir şubemizin bulunmaması durumunda, siparişiniz gönderim yapılacağı yere en yakın şube aracılığı ile geçekleştirileceği için ek ücret istenebilir. İstanbul ve tüm illerimizin hediye ve çikolata sipariş sayfalarında belirtilen fiyatlar sadece merkezlere olan fiyatlarıdır. Gönderim yapılacak ile bağlı bulunan ilçe ve köylere dağıtım yapılırken mesafeye göre yol ücreti alınmaktadır.Fenomen çikolata, hediye ve çikolata gönderimi yapılamayacak olan bölgelere hediye ve çikolata siparişini göndermeme hakkına sahiptir ve bu durumlarda mutlaka müşterilerini bilgilendirir.

Vermiş olduğunuz hediye ve çikolata siparişlerinde, size teslim edilecek hediye ve çikolata cinsi fotoğraftaki ile aynı olacaktır. Ancak kullanılan süsleme malzemesi, vazo, saksı vb stoklarımıza göre değişiklik gösterebilir. 

Sitemiz üzerinde yer alan, özel günler için hazırlanmış hediye ve çikolata kullanılan süsleme malzemlerinde (mum, aksesuarlar v.b)stoklara bağlı değişiklik olabilmektedir.

Vermiş olduğunuz ürün siparişinin stoklarda olmaması, ürün ya da renk değişikliği ve siparişiniz ile ilgili diğer tüm durumlar için sizinle iletişime geçilmektedir. Siparişiniz ile ilgili tarafınıza geri dönüşler, siparişiniz sırasında belirttiğiniz mail adresi ya da iletişim numarası yoluyla yapılmaktadır.

Siparişiniz ile ilgili ürün ya da renk değişikliği için belirttiğiniz yollardan tarafınıza ulaşılamaması durumunda, siparişinizin teslimatı stokta mevcut olan renk ile sağlanacaktır..

Ürün açıklamalarında yer alan hediye ve çikolata yaklaşık yüksekliği ve çiçeğin yaklaşık ağırlığı kısımlarında belirtilen bilgilere, vazonun ve içerisindeki suyun toplam ağırlığı da dahildir.

Siparişlerinizin teslim edilmesi esnasında bizim dışımızda oluşacak durumlardan kaynaklı (hava muhalefeti, trafik, yol çalışmaları, araç arızaları v.b) gecikmelerde teslimat saatinde gecikme yaşanabilir.  Ayrıca Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgeleri içerisinde bulunan illerimize verdiğiniz siparişlerde, il merkezlerine 24 saat, ilçe merkezlerine 48 saat, ilçelere bağlı köylere ise 36 saat önceden siparişinizi vermeniz gerekmektedir.

Siparişleriniz hazırlanmadığı ya da yola çıkmadığı sürece iptalini gerçekleştirebilir ya da teslimat adresi veya alıcı kişi bilgilerini değiştirebilirsiniz. İptal sırasında havale ile yapılmış ödemelerde geri iade işlemi havale ücreti kesilerek iade edilmektedir. Tüm hediye ve çikolata siparişlerinizin iptallerini teslimattan önce yapmanız gerekmektedir. Yurt içi ve Yurt dışı siparişlerinizin iptallerinde bu süre 1 gündür. İstanbul , Ankara ve İzmir illerinde ise 4 saat öncesidir.

Eğer sipariş ettiğiniz hediye ve çikolata size özel olarak hazırlanmış ise, işlem sırasında yapılan masraf düşülerek ücret iadesi yapılacaktır 

Alışverişleriniz sırasında doğabilecek anlaşmazlıklar hediye ve çikolata bedeli ile sınırlıdır. Fenomen çikolata, tüketici ve sipariş verene karşı, verdiği siparişteki hediye ve çikolata bedeli kadar sorumludur.

Fenomen Çikolata web sitesi olan www.fenomencikolata.com üzerinden hediye ve çikolata siparişi verdiğiniz takdirde, bu sayfada bulunan tüm maddeleri okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için iletişim bölümünden bize e-mail gönderebilirsiniz.